Miejski Białostocki Klub Brydżowy

Mistrzostwa Polski Dzieci w Tęgoborzu

31.03.2023 nasi najmłodsi brydżyści będą reprezentować Miejski Białostocki Klub Brydżowy na Mistrzostwach Polski Dzieci w brydżu sportowym. Są to uczniowie 4- tej i 5-tej klasy. Systematyczne treningi w szkole oraz dodatkowe poza szkołą, pozwoliły im zdobyć takie umiejętności brydżowe, że mogą już wziąć udział w mistrzostwach i zmierzyć się z innymi dziećmi z Polski. Ponadto młodzi brydżyści brali już udział w trzech turniejach – rywalizowali z brydżystami miasta Białystok. Mistrzostwa odbędą się w Tęgoborzu w województwie małopolskim. Być może wrócą z medalami, czego im oczywiście życzymy i trzymamy kciuki. Powodzenia !!!!!


Po turnieju................

W turnieju rywalizowało 10 par - w tym jedna para to osoby dorosłe  (żeby nie było pauzy). Jesteśmy pod wrażeniem umiejętności niektórych zawodników.  Naprawdę radzą sobie świetnie. Fajnie że grały osoby z kilku szkół miasta Białystok. Młodzi brydżyści mieli okazję poznać się. Uczestników turnieju przywitała Pani Bożena Niechoda, Dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr3  oraz Prezes Andrzej Błachno. Sędziował Tomasz Zalewski.

Najmłodsi uczestnicy to uczniowie drugiej klasy szkoły podstawowej, najstarsi - szóstej. Jak zawsze mamy nadzieję, że większość z nich nie potraktuje brydża jako krótką przygodę i zostanie z nami na dłuzej.

HP

 

 


MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ DZIECI

18.03.2023 najmłodsi grają swój pierwszy turniej. Jest to turniej dla tych, którzy dopiero zaczynają naukę gry w brydża. Liczymy na 8 par. Wśród nich znajdą się dzieci z różnych szkół podstawowych z Białegostoku. Najmłodsi uczestnicy to dzieci z drugiej klasy !!!!!! Większość to członkowie PZBS.

Jak zwykle gościnnie turniej organizujemy w SP nr 19. Nagrody ufundowały szkoły : społeczna nr 3 oraz pdstawówka nr 19. Życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom. 

           MBKB - HP


09.10.2021 MIĘDZYPOKOLENIOWY TURNIEJ BRYDŻA SPORTOWEGO

https://static.wixstatic.com/media/c1919a_88b1a35f819f436ea14e87a8c782c020~mv2.jpg/v1/fill/w_496,h_257,al_c,lg_1,q_80,enc_auto/MBKB09-10-21.jpg
09.10.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku, odbył się Międzypokoleniowy Turniej Brydża Sportowego, w którym wzięli udział uczniowie tej szkoły ,absolwenci, nauczyciele oraz członkowie Podl. Zw. BS. Turniej był zorganizowany głównie dla dzieci i młodzieży uczącej się grać w brydża sportowego. Wyniki turnieju zaskoczyły niektórych. W czołówce nie znaleźli, się najlepsi ..........taki jest brydż. Dziękuję wszystkim za udział w turnieju. Puchary otrzymały te pary w których jednym z grających był uczeń oraz para najmłodsza, uczestnicząca w turnieju : Maciej Bobowski i Filip Wądołowski. Gratulujemy zwycięzcom !!!!!!!!!